Tayland Gece hayatı fiyatları

Tayland, her ülkede olduğu gibi bazı kazıklanma olaylarına açık bir ülkedir. Ama genel anlamda zor durumda kalmazsınız. Fiyatlar bellidir, buna göre giderseniz eğer, bir sorun yaşamazsınız.

Örneğin normal bir bara gittiniz, bira fiyatları ortalama 60-120 baht arasındadır. 100 baht ortalama 6 tl yapıyor. Buna göre hesap yapınız. Büyük diskolara giriş ücretlidir. Ortalama giriş ücreti : 300 baht civarıdır. yani 18 lira civarı. 1 içki girişte bedava.

Damsız girilmez olayı asla yok Tayland’ta :)Tüm Abazalar ve saplar rahatlıkla istediği yere girebilir. sıkıntı yok.

Tayland’ın hemen hemen tüm diskoları genelev gibidir. Beğendiğin kızı alıp götürebiliyorsun. Bazı istisnalar hariç tabi. Nadirde olsa erkek arkadaşı ile dans etmeye gelen kızlar olabilir. Ben hiç rastlamadım ama hadi neyse 🙂

Yemek konusuna önceki konumuzda değinmiştim. Yemekler rezalet. Sakın yemeyin. O yüzden fiyat konusuna girmeyeceğim:) Ama ” sen yinede yaz bakalım, belki aç kalırsak yeriz ” diyorsanız yazayım. Her hangi bir sokak satıcısından alacağınız bir tabak yemek ortalama 25 ila 100 baht arasındadır. Çok ucuz. Tabi yiyebilirseniz:)

Meyveler inanılmaz pahalı. Ateş pahası. Hele süpermarketlerde satılan meyveler..Tek tek satılıyor. Örneğin 1 elma ortalama 5 lira civarı ( Kilo değil..tek elma ), 1 kg domates ortalama 20 lira civarı..Yanına yaklaşılmaz  Hele çilek..kilosu 80 lira. Evet yanlış duymadınız. Alıcısı var mı peki ? Olmaz mı..Para saçan Arap turistler çok seviyor çileği.

Yöresel meyveler çok popüler. Garip garip adını bilmediğim meyveler yedim. Bazıları güzel, deneyebilirsiniz. Fiyatları 5-9 lira arası. En azından Tropikal meyve yedim dersiniz 🙂

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir